NANO - BIO - COOH: technologie

nt-4

 

Připravujeme do výroby, námi patentované přípravky na bázi:  NANO-technologií  /  BIO-technologií  /  COOH-technologií  /  Molekulárního vodíku:

Naše projekty a patenty jsou schvalovány Národními referenčními laboratořemi - ÚKZÚZ, SZÚ a ZUOVA a dalších nestátních zkušebnách s akreditací navazujících Ministerstev ČR, dále Úřadem průmyslového vlastnictví Praha a Evropským patentovým úřadem (EPO - Brusel).

NANO-technologie  a  COOH-technologie.

Nanotechnologie - tato špičková technologická věda, byla aplikována v různých aspektech rozvoje lidského života, např. v zemědělství, průmyslu, elektronice, lékařství atd. Zjednodušeně řečeno, se zabývá materiály a zařízeními o rozměrech nanometrů.
Nanotechnologie je široká disciplína, která zahrnuje různé vědecké obory, jako je povrchová věda, molekulární biologie, molekulární inženýrství, organická chemie, skladování energie a fyzika polovodičů. Nanotechnologie využívá vlastnosti nanočástic do široké škály aplikací zahrnujících obrovské množství průmyslových odvětví. Téměř všechna odvětví jsou ovlivněna nanotechnologií a mohou z ní těžit. Nanočástice mají velikost částic jen zlomek průměrného průměru jednoho lidského vlasu, což je asi 80 000 nanometrů, měří jen 1 až 100 nanometrů. Jejich malá velikost jim dává žádoucí vlastnosti jedinečné ve srovnání s materiály ve větším měřítku - v tomto rozsahu velikostí neplatí pravidla chemie a fyziky v makroměřítku. Uhlíkové nanočástice jsou například šestkrát lehčí než ocel a stokrát pevnější.
 
 
COOH technologie - moderní technologie pro kombinované přípravky pro různá průmyslová odvětví.
 
 

 
BIOTECHNOLOGIE.
 
Mikrobiální biofungicidy jsou levnější, dostupnější než syntetické fungicidy a také nemají nežádoucí účinky na rozdíl od syntetických fungicidů. Kromě toho, že obsahují rozmanité fytochemické složky, které jim poskytují různé způsoby účinku, nejsou pro lidské zdraví nebezpečné jako syntetické fungicidy. 
 

1. Využití našeho přípravku - MULTI Fungicid Plus: (PRE- / POST- infekční fungicid – tzn. předsklizňový na rostliny a na ošetření půdy / posklizňový na tzv. fumigaci plodin, včetně použití na obávaná virová onemocnění, která přenáší savý hmyz.

Tento biologocký fungicid, je prostředek určený k hubení patogenů u rostlin a v půdě, včetně následné fumigace plodin/zrnin, přičemž nejčastějšími původci chorob jsou zejména houby, dále pak viry, viroidy, fytoplasmy a bakterie.

MULTI fungicid Plus, obecné použití v oblastech - pěstebním zemědělském sektoru jako celku, dále ekologickém zemědělství (eko-farmy, sady, zahrady, skleníky apod.) ale také při městské údržbě zeleně, v zahradnictví, ve velkokapacitních sklenících apod.

2. Multi spektrální přípravek pro - ekologickém zemědělství:

Tento Biologický fungicid je vhodný pro použití v ekologickém zemědělství, např. při bio-pěstování chmele a révy dále pro ekofarmy, zahrady apod. Vhodný pro společnosti, které používají ekologické chemikálie, zejména ty, které jsou certifikovány podle ISO 14001:2016 (jde o celosvětově uznávanou normu pro systémy EMS – environmentální systém managementu).

3. Přípravek je určen také pro rozsáhlé velkokapacitní skleníky (celoroční skleníkový pěstební průmysl - produkční skleníky pro celoroční pěstování ovoce, zeleniny a květin, v rozsahu několika hektarů):

Biofungicidy aplikujeme preventivně na růstová média nebo jako ošetření pro kontrolu chorob kořenů a korun, přičemž mohou být stejně účinné jako chemické fungicidy. Biofungicidy používané k léčbě listových chorob musí být aplikovány preventivně s tím, že jsou pro pěstitele bezpečnější, mohou být perzistentnější (odolnější) a mohou být levnější než konvenční syntetické fungicidy.

4. Aplikace přípravku do půdy – ošetření půdního média:

Nejúčinnější použití biofungicidů je jako preventivní ošetření půdy, event., v pěstebních substrátech (půda nebo formou zálivky ve vodném roztoku). Měly by být přimíchány do pěstebního média před výsadbou nebo aplikovány jako závlaha bezprostředně po přesazení.

5. Posklizňová FUMIGACE - aplikace přípravku na plodiny, semena:

Jde o posklizňové ošetření rostlin před skladováním plodin - semen, ovoce, zeleniny atd.

- mokrou cestou – plodiny jsou namáčeny po krátkou dobu ve fumigačnín roztoku

- případně párou – zejména semen/zrnin tím, že se účinná látka začne vypařovat a účinkovat fumigační formou

FUMIGACE - přípravek se kvůli antifungálním a antibakteriálním vlastnostem (viry, viroidy, fytoplasmy a bakterie) používá při posklizňovém ošetření plodin (fumigace) – tzn. např. ošetření ovoce, zeleniny případně semen před uskladněním, pro snížení hniloby a zejména pro prodloužení jejich trvanlivosti (plodin/zrnin) a skladovatelnosti, přičemž je přípravek z ekologického hlediska bezpečný a může nahradit syntetické fungicidy. 

Kombinace úpravy horké vody s přípravkem, zlepšuje účinnost a všestrannost procesu fumigace. Pro kontrolu patogenů přenášených semeny byly navrženy různé způsoby aplikace, např. fumigace v páře, smíchání semen se specifickým množstvím přípravku v roztoku cca. 40 - 50 °C.

Obecně - před a po skladování, použitím koncentrace látek v daném přípravku, vede k významnému zvýšení počtu semen/plodin bez plísní a snížení klíčivosti semen.



Přípravek MULTI Fungicid Plus: účinkuje na níže uvedená onemocnění rostlin, kterými se zaobíráme při vývoji účinnosti našeho patentu, biologického přípravku.

Nejčastějšími původci chorob jsou zejména houby, dále pak viry, viroidy, fytoplasmy a bakterie.  Herbicid-3


  • Fusarium – Fusariové vadnutí, je závažná houbová choroba rostlin způsobená houbami rodu srpovnička (Fusarium) z čeledě rážovkovité (Nectriaceae). Zřejmě nejčastějším patogenem bývá srpovnička špičatovýtrusá (Fusarium oxysporum). Stejný rod způsobuje fusariovou hnilobu jablek, napadá obiloviny, brambory nebo kukuřici atd. Studiu  fuzáriových toxinů a jejich roli je celosvětově věnována pozornost již několik desetiletí, co byl prokázán fuzáriový toxin jako příčina choroby lidí. Do současné doby byly detekovány řádově stovky toxických látek produkovaných houbami rodu Fusarium a stále jsou objevovány další. Druhy patogenů Fusarium způsobují celosvětově velmi vážné ztráty na rostlinné produkci, které mohou dosahovat až 50 %.

  • Plíseň šedá - Botrytis cinerea,  napadá všechny části rostliny po celou dobu vegetace.
  • Plíseň sněžná - Monographella nivalis, zasahuje zejména trávníky.
  • Padlí - tzv."proklatá choroba", jedno z nejčastějších plísňových onemocnění mnoha druhů rostlin. Zahrnuje jedinou čeleď, Erysiphaceae, do níž je řazeno množství hospodářsky významných parazitických hub. Choroba je rozšířená hlavně ve vlhčích podmínkáchPadlí (Erysiphales) - je nejčastější houbová choroba napadá jak užitkové, tak okrasné rostliny, a je pro ni charakteristický bílý povlak, který se tvoří hlavně na listech rostlin (např. padlí révy, padlí brambor, řepky, chmele, dýní, padlí papriky, cukety, okurky, brukvovitých, hrachové, chmelové, jabloňové, jetelové, jahodníkové, padlí řepkové, pravé padlí, padlí lnu, řepné, máku, růží, okrasných rostlin apod.).
  • Padlí révy vinné - Uncinula necator.
  • Plíseň révy - Peronospora révy, Plasmopara viticola.
  • Plíseň chmele - Pseudoperonospora humuli.
  • Hniloby plodů monilióza (moniliová hniloba jádrovin) - Monilinia fructigena, je známá ničivá choroba, která postihuje ovocné stromy - poškozující listy, plody i květy (všech druhů peckovin). Tato hniloba se projevuje zejména na plodech a letorostech. Slupka i dužina plodů následkem onemocnění hnědne a měkne. Monilióza patří k nejvíce ničivým chorobám jak u nás, tak i celosvětově.
  • Původci rzí - Melampsora, Puccinia, Uromyces, skupina parazitických stopkovýtrusných hub, jedná se o parazity rostlin, které tvoří podhoubí čili mycelium.

  • Bakteriální skvrnitost listů - Stigmima carpophila, Diplocarpon mespili atd., infekce postupuje do vyšších listových pater a postupně dochází k odumírání nejvíce napadených listů, nebo jejich částí.
  • Kadeřavost listů  - Taphrina deformans, jedná se o pokroucené a nakadeřené listy s výrazně červenými vystouplými puchýři, netýkají se jen broskvoní, mohou postihnout také nektarinky. 

  • Kořenové a stonkové hniloby – jde o velmi závažné onemocnění rostlin způsobené půdními druhy rodu Phytophthora, její patogeny patří obvykle mezi biotrofní parazity. Houba poškozuje především kořeny, kořenové krčky a báze stonků a je označována jako - cylindrokarponová kořenová hniloba. Vzhledem k nebezpečnosti a potenciálně velkým škodám je nutné nezanedbávat preventivní opatření. Druhy Phytophthora způsobují celosvětové ekonomice každoročně ztráty mnoha miliard dolarů a patří mezi nejcitovanější parazity rostlin vůbec.


 

bio.herbPoužití našeho patentu: Biologického herbicidního neselektivního přípravku společnosti RESTART Natural Plus s.r.o., pro ekologické zemědělství, komunální a průmyslovou sféru: 

Vhodný pro společnosti, které používají ekologické chemikálie, zejména ty, které jsou certifikovány podle ISO 14001 (jde o celosvětově uznávanou normu pro systémy EMS – Environmentální systém managementu).
  •            v systémech ekologického zemědělství – na Eko farmách nebo při Bio pěstování plodin
  • ve velkokapacitních sklenících, při pěstování zeleniny
  • údržba velkých pěstebních zeleninových zahrad (včetně odplevelení před jarní nebo podzimní kultivaci půdy)
  • k udržování velkých veřejných ploch (tzv. biologická likvidace v komunální sféře – města, obce)
  • kolem průmyslových a jiných budov, průmyslových areálech, venkovních skladových plochách, dále na chodnících a kolem příjezdových cest
  • hubení starých trávníků před opětovnou výsadbou
  • udržování volných ploch mezi řádky v sadech, vinicích apod.
  • při přípravě záhonů na výsadbu a výsevem okrasných rostlin (včetně komunální sféry)
  • čištění kolem plotových linií od plevele, lemování kolem chodníků, stromů, keřů a okrasných rostlin

Účinné látky na přírodní bázi – neobsahuje Glyfosát ani žádné jiné syntetické látky. Velmi rychlý vizuální efekt hubení plevelů již po 3 - 5 hodinách (vadnutí). Nepůsobí na semena v půdě. Pěstování následných plodin je bez omezení. Opětovná výsadba/setí jsou možné za 48 hod. po aplikaci herbicidu.