Pasivačně - adsorpční roztok / korozně - anodický, filmotvorný přípravek, včetně ELOXOVÁNÍ legovaných ocelí a slitin hliníku, současně odvápňovač (nepodléhá přepravě ADR)

Pasivačně - adsorpční, korozní/anodický (ELOXOVÁNÍ KOVŮ), filmotvorný přípravek, proti rozrušování kovů, současně odvápňovač potrubních systémů (cirkulační metodou) a taktéž biocid, pro různé typy nerezových ocelí a slitin hliníku.

 

Přípravek pasivuje a současně ELOXUJE - legované ocelI a slitiny hliníku.

 

Patentovaný přípravek společnosti RESTART Natural Plus, jehož základní podstatou je kombinace pasivačního/anodického přípravku (působením formou chemických látek) proti korozi - antikorozních ocelí a slitin hliníku (pasivace ponorem, postřikem nebo cirkulací), kde se čištěním a chemickým ošetřením vytvoří na povrchu ochranná vrstva, která zabraňuje další korozi a prodlužuje životnost nerez ocelí a slitin hliníku, včetně -eloxování a odvápnění uzavřených potrubních systémů. Pasivační přípravek je vodná koncentrovaná kapalina - povrchově aktivních látek, tzv. inhibitor koroze a průmyslového čištění (odvápnění).

Průmyslová využitelnost Pasivačně - anodického přípravku (včetně eloxování slitin ocelí a slitin hliníku) :
Celkový výčet využitelností průmyslu v jednotilých oblastech - uvedeno níže, v POPISU Průmyslové využitelnosti.
 
Použití profesionálního přípravku: 

Přípravek při pasivaci nerez ocelí - NEŘEDÍME (s výjimkou ošetření slitin hliníku).
Pouze v případě aplikace přípravku na slitiny hliníku - ředíme vodou 1:1. Přípravek by měl být smíchán s čistou vodou (v případě potřeby čištěnou vodou), neředit teplou vodou.
Před použitím důkladně protřepejte/promíchejte. 
Doporučujeme testování vašich produktů před použitím přípravku.

Použitelnost přípravku (expirace): 1 rok od data výroby při správném způsobu skladování v původních, neporušených obalech (teplota při skladování +4 až +26 °C).

Složení: dle Bezpečnostního listu (BL zasíláme při zakoupení produktu).
Přípravek je nehořlavý (nespadá do režimu ADR).
Tento výrobek lze prodávat podle vyhlášky pouze PROFESIONÁLNÍM uživatelům s - IČO. 
Přípravek způsobuje poškození povrchů betonu, uhlíkové oceli, zinku a pozinkované oceli.
 
Počet kusů kanystrů 5 l, na paletě ve třech vrstvách - 96 
Počet kusů kanystrů 20 l, na paletě pouze v jedné vrstvě - 12
Počet kusů IBC, na paletě - 1
 
Varianta:
0,83 Kč 1 Kč včetně DPH
Dostupnost: Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: 40/20 40/100 Zvolte variantu
Pasivačně - adsorpční roztok / korozně - anodický, filmotvorný přípravek, včetně ELOXOVÁNÍ legovaných ocelí a slitin hliníku, současně odvápňovač (nepodléhá přepravě ADR)

Detailní popis produktu

Jde o pasivačně-antikorozní přípravek, působením - trikarboxylové kyseliny a další korozní-adsorpční, anodické látky, která současně slouží jako pasivační přípravek - včetně eloxovámí legovaných ocelí a slitin hliníku, tzn inhibiční filmotvorný přípravek proti rozrušování kovů (pasivátor kovů - chelatační činidlo, které pomáhá vázat kovové ionty), tzv. anodický inhibitor*.
*Anodicko-katodická reakce: Prvním je vstup iontů do kapalné fáze (oxidační, anodický směr reakce). Druhým je interakce oxidační složky prostředí s elektrony zbylými v kovu (redukční, katodický směr reakce). Tyto reakce se nemohou odehrávat samostatně, jelikož jsou na sebe vázány, pokud tedy neprochází žádný vnější proud elektrodou tj. korodující kov.
Touto reakcí se na anodě hromadí elektrony (v místě, kde se kov rozpouští), které nemohou samy vstoupit do elektrolytu a tím anodě dávají zápornější potenciál. Do katody se přesunují přebytečné elektrony, tím vzniká redukce oxidačního činidla.
 

Vedle aktivní látky - pasivátoru kovu legovaných ocelí a slitin hliníku (tzv. anodizace - eloxování), jde také o tzv. adsorpční látk [(formou hromadění částic - atomů, molekul) kapaliny či pevné látky na povrchu kovu (fázovém rozhraní)]. Jde o korozní inhibitor, na bázi aminů – polyamin (zelený inhibitor), který zahrnuje ochranu kovů formou povlaků, tzv. anodické/katodické ochrany. Jde o proces vytváření adsorpčních nebo tenkých fázových ochranných vrstev na povrchu kovu, kterým se dosahuje za určitých podmínek vysoké chemické odolnosti kovu. Pasivace kovů se vyvolává oxidačními prostředky a opět se odstraňuje silnými redukčními prostředky. To znamená, že adsorpční proces je vytvářen jak Kyselinou citronovou tak polyaminy s tím, že tento přípravek má i biocidní funkce.

Použitá korozní-adsorpční, anodická látka, současně slouží jako inhibiční filmotvorný přípravek proti rozrušování kovů (pasivátor kovů - chelatační činidlo, pomáhá vázat kovové ionty), tzv. anodický inhibitor (zajištuje společně s další látkou eloxování) - zahrnující použití povlaků, katodické ochrany kovů.

Klíčové přínosy přípravku pro průmyslovo pasivaci-anodizaci a odvápnění:

  • pasivátor kovů a současně odvápňovač - slitin hliníku a nerezových slitin ocelí (odvápnění neboli odstranění vodního kamene v potrubních systémech)
  • anodizační přípravek na eloxování slitin hliníku a legovaných ocelí
  • odvápňuje povrch kovů při pasivaci potrubních systémů - cirkulační metodou (již nainstalované)
  • přípravek je nehořlavý (nespadá do režimu ADR), na ekologické bázi s vysokým účinkem
  • ekologicky složení bezpečná chemie – snadno se používá a likviduje, šetrnější k životnímu prostředí
  • další účinná látka je na seznamu GRAS (obecně uznávaný jako bezpečný) jako bezpečný materiál - 100% biologicky odbouratelná
  • velmi nízká nebezpečnost, žádné toxické nebo korozivní výpary, nezapáchá
  • splňuje všechny současné zkušební průmyslové standardy, testování: solný sprej, ponoření, měděný sulfát a testy vysoké vlhkosti
  • velmi dobré výsledky se všemi třídami ze slitin nerezové oceli a slitin hliníku
  • nové pasivátory/anodizéry, inhibitory koroze jsou nákladově nejefektivnějším způsobem prevence nebo kontroly koroze
 
Metody použití pasivačně/anodického přípravku:
1. Pasivace/anodizace (eloxování) cirkulační metodou a odvápnění - pro uzavřené potrubní systémy a nádrže. Roztok je šířen celým potrubním systémem, spolu s ventily zevnitř, poté je nutné systém vypláchnout čistou vodou. Zde musí být potrubní (event. jiný) systém naplněn PASIVAČNÍ KAPALINOU, která musí být v oběhu přibližně 2 hodiny. Poté musí být systém vypuštěn a důkladně propláchnut s vodou, následně musíme vodu vypustit a nechat systém proschnout.
 

 2. Pasivace/eloxování ponorem - jedná se o ponoření celých dílů, do specializovaných nádrží (van, k tomuto účelu uzpůsobených). Poté důkladně po pasivaci díly opláchněte tlakovou vodou a ponechte oschnout.

3. Pasivace/eloxování postřikem - jde o metodu postřiku nadrozměrných dílů/zařízení, kde používáme postřik pasivačním roztokem na plochy daného zařízení. Poté důkladně pasivaci opláchněte tlakovou vodou a ponechte oschnout.
 
 
Přípravné a dokončovací procesy - po provedení pasivace přípravkem:
1. Povrch kovů musí být očištěn, aby se odstranily kontaminanty, hrubší nečistoty nebo oleje.
 
2. Poté se ocelové části do roztoku ponoří, (případně se na rozměrné části provede postřik, cirkulace potrubí apod.). Tato fáze se nazývá pasivační, která plně rozpustí všechny volná „železa“ a sulfidy a tím urychluje tvorbu pasivního filmu nebo oxidové vrstvy. Během tohoto kroku se začne tvořit ochranná oxidová vrstva a současně dojde k eloxování (případně odvápnění potrubních systémů).
 
3. Oplachování - po provedení pasivace musí být části z nerezové oceli důkladně omyty tlakovou vodou, aby se odstranila přebytečná kyselina.
 
4. Sušení - konečným stupněm procesu pasivace je sušení částí z nerezové oceli, které zabrání korozi odstraněním jakékoli vlhkosti.
 
 

Průmyslová využitelnost přípravku:

 

Oblasti použití pasivačního/anodizačního ošetření pro antikorozní oceli a slitiny hliníku (včetně odvápnění potrubí): Pasivace povrchů a potrubních systémů z nerez oceli a slitin hliníku se používá v různých oblastech, zejména ve zpracovatelském průmyslu, kde hraje důležitou roli. Následuje několik běžných oblastí použití:

 

1. Potravinářský a nápojový průmysl – pasivace kyselinou citronovou a DDTA (náš případ) je vysoce účinná technika, pro dlouhodobé použití v potravinářském a nápojovém průmyslu a to na všechny potrubní systémy, včetně pomocných zařízení z nerez oceli. V tomto případě pomáhá pasivace zabránit kontaminaci a zajistit hygienu (včetně Dodecyl Dipropylene Triamine – DDTA, adsorpční biocid), ošetřením zařízení používané v oblasti zpracování potravin, nápojů, mléka apod.

 

2) Farmaceutický a kosmetický průmysl – pasivace vnitřních potrubních systémů, van a dalšího vybavení. Pasivační úprava zabraňuje korozi a zajišťuje sterilitu a bezpečnost a současně provádíme biocidní inhibici zařízení.

 

3) Zdravotnictví – pasivace ortopedických implantátů, chirurgických a zubních nástrojů. Např. kloubních náhrad, zubních titanových implantátů, skalpelů a dalších zdravotnických prostředků z nerezové oceli (mechanické poškození pasivační vrstvy korozivzdorných chirurgických nástrojů vede k bodové, plošné a štěrbinové korozi).

 

4) Automobilový průmysl - pro výrobu automobilových komponentů může pasivace zlepšit jejich odolnost proti korozi a prodloužit jejich životnost. Například kovové komponenty, jako je podvozek a karoserie automobilu, často podstupují pasivaci, aby se zvýšila jejich odolnost proti korozi.

 

5) Elektronický a elektrotechnický průmysl - při výrobním procesu u elektronických a elektrických spotřebičů si kovové součásti často vyžadují úpravu pasivací, aby se zlepšila jejich odolnost proti korozi a vodivost. Například kovové kontakty a obvodové desky v elektronických výrobcích (polovodiče atd.) mohou být pasivovány, aby se zvýšila jejich stabilita a spolehlivost.

 

6) Stavební průmysl - při výrobě stavebních konstrukcí a zařízení si kovové materiály často vyžadují úpravu pasivací, aby se zlepšila jejich odolnost proti korozi a životnost. Například ocelové konstrukce, potrubí atd. mohou být ošetřeny pasivací, aby se zabránilo následné korozi.

 

7) Letecký průmysl - při výkonném procesu letadel musí mít kovové materiály dobrou odolnost proti korozi a odolnost proti opotřebení. Proto má pasivace v této oblasti důležitou aplikační hodnotu, která může zlepšit životnost a bezpečnostní výkonnost letadel, raket atd.

 
 
Použití profesionálního přípravku, dle norem: Používá se v neředěném stavu – pasivace ocelí, nebo 1:1 v případě hliníkových slitin.
Přípravek při pasivaci ocelí - NEŘEDÍME (s výjimkou ošetření slitin hliníku).
Pouze v případě aplikace přípravku na slitiny hliníku, můžeme zředit vodou 1:1. Přípravek by měl být smíchán s čistou vodou (v případě potřeby čištěnou vodou), neředit teplou vodou.
Před použitím důkladně protřepejte/promíchejte. 
Doporučujeme testování vašich produktů před použitím přípravku (neředit teplou vodou). Přípravek způsobuje poškození povrchů betonu, uhlíkové oceli, zinku a pozinkované oceli.
 
NORMY - EN a ASTM:

- EN ISO  2516:1977    30.9.1997    Pasivace korozivzdorných ocelí a dekontaminace slitin na bázi niklu. Tato norma specifikuje několik chemických metod pasivace korozivzdorných ocelí (austenitické, feritické, martenzitické a precipitačně kalitelné).

- EN  4729 (318245) - Letectví a kosmonautika - Chemické konverzní povlaky na bázi trojmocného chromu pro hliník a slitiny hliníku.

- EN ISO  16048 stanoví nejčastěji používané způsoby pasivace spojovacích součástí z korozivzdorných ocelí.

- vyhovujeme: ATSM normám - ASTM A967  /  AMS 2700  / ASTM A380


 

Složení: dle Bezpečnostního listu (zasíláme při zakoupení produktu).

Detailní postupy pro pasivaci: dle Technického listu.

 

 

Pasivačně-anodický proces (včetně eloxování) naším přípravkem je ve srovnání s kyselinou dusičnou (slitiny nerez ocelí) a kyselinou sírovou (slitiny hliníku) celkově nákladově efektivnější a mnohem bezpečnější, v důsledku nižších rizik manipulace s materiálem, snížení nákladů na likvidaci odpadu a zvýšené bezpečnosti pracovníků. Jeho netoxická povaha navíc zjednodušuje dodržování environmentálních předpisů, v dlouhodobém horizontu šetří čas a zejména peníze.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pasivace-anodizace kovů
Záruka: 1 rok

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola