Pasivace, elox, polymerace uhlík. a nerez ocelí, slitin hliníku a utěsnění...

NEPOUŽÍVÁME NEBEZPEČNÉ KYSELINY - Patentovaný přípravek je vysoce účinný, levný a ekologicky šetrný k životnímu prostředí.

(nízké náklady na likvidaci přípravku - biodegradabilně rozložitelný,  výpary NEJSOU nebezpečné pro zaměstnance): 

 
 
 
PM - METALIZACE OCELÍ: K technologii je taktéž uveden komplexní rozbor - proč a jak by metoda depozice „ADL a MDL“ mohla nahradit galvanické pokovování.
Ve  zkratce - zatímco galvanizace využívá zinkový povlak, naše technika zahrnuje při pasovaci / eloxování / a také nanesení ADL/MDL vrstvy na povrch kovu, čímž se vytvoří bariéra, která brání korozivním prvkům v dosažení podkladového kovu a tím je schopna nahradit galvanické pokovování....
 
Přípravek optimalizuje alokaci zdrojů (šetří peníze a čas) – časový souhrn několika operací (současně probíhá - pasivace + anodizace, neboli eloxování + polymerace přípravkem, všech tří výše uvedených slitin kovů), levnější nákup a zejména likvidace. Přípravek je nehořlavý (nespadá do režimu ADR).
 
 Pazivace_900x600

Patentovaný přípravek, jehož základní podstatou je kombinace bezpečných látek pro pasivační, anodizační, polymerační a čistící roztok: 

Podstatou technického řešení je přípravek s šesti funkcemi – pasivace, anodizace, polymerace, utěsnění povrchů kovů. Dále pak čištění kovů - potrubních systémů, kotlů apod. (již nainstalovaných systémů, bez nutnosti demontátě).

1. Anodizace/eloxování a pasivace tří druhů kovů (III Hard coat anodizing) – tzn. uhlíkových ocelí, nerezových ocelí a samozřejmě i slitin hliníku (ALU elektrochemickou cestou).
 
2. Atomární a Molekulární depozice vrstev: MLD a ALD - Atomic Layer Deposition - metoda použitá v přípravku.
 
3. BIOSWITCH látka pro - anodizaci/eloxování (III Hard coat anodizing), neboli eloxování uhlíkových ocelí, nerezových ocelí a především slitin hliníku.
 
4. Polymerace "In situ" - při které se utváří koordinace atomů do síťové molekulární struktury u - uhlíkových ocelí, nerezových ocelích a na slitinách hliníku. 
 
5. Utěsnění povrchu kovů pomocí naší  metody polymerace - utěsnění ("In situ") ocelových a hliníkových povrchů, je chrání před korozí a zvyšuje jejich trvanlivost. Při utesňovaní povrchů kovů se pórovitá struktura oxidu uzavírá, čímž nabývá vysokou korózní odolnost. 
 
6. Čištění zařízení – již instalovaných potrubních systémů, tlakových kotlů (bez nutnosti demontáže - proplachem), pouze z materiálu nerez a uhlíkových ocelí, včetně adsorpčního procesu - Adsorpce je proces, při kterém se molekuly plynu nebo kapaliny hromadí na povrchu pevné látky (adsorbentu).  

 

6.1. Čištění zařízení dle bodu 5 je metoda – čištění rzi, kalů, biofilmů a odvápnění. Týká se zejména - vysokotlakých kotlů a potrubních systémů (již nainstalovaných), z uhlíkových ocelí a nerezových ocelí včetně pasivace a čištění vnitřních povrchů (upozorňujeme - týká se POUZE pouze materiálů z uhlíkových ocelí a nerez ocelí).
 
7. Přípravek je nehořlavý (nespadá do režimu ADR) - NIŽŠÍ NÁKLADY NA PŘEPRAVU.
 
 

ŠESTI-funkční přípravek pro - pasivaci, eloxování/anodizaci, polymeraci kovů a čištění kovů:

1. Pasivace včetně eloxingu uhlíkových ocelí, nerezových ocelí  - jde o chemickou a elektrochemickou ochranu povrchu, u ocelí a slitin hliníku stejným přípravkem (elektrochemickou cestou). Jedná se o proces, při němž uměle vznikají vrstvy oxidu chromitého, které obsahují velké množství chromu.

2. Anodizace kovů, tzv. III Hard coat anodizing, viz dále - neboli eloxování slitin hliníku a také slitin ocelí - eloxování provádíme standardním procesem - elektroliticky. Proces využíváme také u uhlíkových a nerezových ocelí (málo známá informace o anodizaci ocelí, viz odborné články – 2. atd.). Eloxování neboli anodizace - slitin hliníku a ocelí elektrochemickou cestou ochranu povrchu - je druh úpravy kovů naším pasivačním/anodizačním přípravkem.

3. PM metalizace kovů, ochrana uhlíkových ocelí, nerezových ocelí a slitin hliníku - při níž jsou aktivními centry ionty nebo páry iontů. Je to chemická reakce, při které z malých molekul vznikají vysokomolekulární látky, čímž se utváří ochranná vrstva. Metalizace polymerů je atraktivním řešením pro zajištění - eroze (koroze), zvýšené elektrické vodivosti, tepelné vodivosti, elektromagnetického interferenčního stínění apod.
− snížené účinky související s teplem, jako je deformace povrchu a vznik zbytkového napětí, tvorba dutin, fázová transformace a další mikrostrukturální změny v povlacích 
− žádná chemická reaktivita ani tendence k oxidaci
− zmírnění fáze křehnutí spolu s makro a mikro segregací legujících prvků během tuhnutí 
− zvýšení zbytkového napětí v tlaku v důsledku efektu zplošťování 
− schopnost zpracovávat velké nebo složité povrchové díly
Obecně PM poskytuje hlubší vložení ve srovnání s kovovými substráty. Depozice kovového povlaku na polymerech se skládá z dvoustupňového procesu, včetně tvorby první vrstvy a následného nahromadění povlaku. Metoda zahrnuje ochranu kovů formou povlaků, při pasivaci, anodizaci a polymeraci kovů, přičemž jde o proces vytváření adsorpčních nebo tenkých fázových ochranných vrstev na povrchu kovu, kterým se dosahuje za určitých podmínek vysoké chemické odolnosti kovu.
 

4. Utěsnění povrchu kovů (pórů) pomocí naší metody - abychom uzavřely mikroskopické póry pasivované oceli a eloxovaného hliníku, tak tyto jsou utěsněny pomocí naší metody ADL a MDL  polymerace, tzn. metody chemického utěsnění a to formou procesu zasíťování kovů na makromolekulární úrovni. Poréznost povrchu kovu je nežádoucí vlastnost, která vede ke snížení mechanických vlastností a trvanlivosti.

5. Čištění vnitřních částí povrchů kovů cirkulační metodou PASIVACE/ODSTRANĚNÍ BIOFILMŮ/SANITACE- pasivační roztok je cirkulován systémem potrubí, tzn. v uzavřených potrubních systémech (také biologická koroze), tlakových kotlů apod. - POUZE pro uhlíkové oceli a nerezové oceli, včetně provádění čištění - odvápnění, pasivace, anodizace a polymerace uvnitř těchto zařízení: energetika, chemie, farmacie a mnoho dalších oborů...
Současně je při ambientní teplotě prováděna pasivace, anodizace, polymerace, dále antikorozní čištění uzavřených potrubních systémů apod. Jde o vnitřní části - potrubních systémů a tlakových kotlů apod. – v oblastech teplárenství, energetiky, chemie, farmacie, potravinářství (již nainstalovaných, bez nutnosti demontáže) s funkcí antikorozní čištění rzí, odvápnění, odstranění kalů a biofilmů pomocí látek, které potlačují také růst mikroorganismů a biofilmů, tvorbu usazenin a kalů. V souvislosti s dynamikou tekutin je kavitace (vznik dutin – důlková koroze atd.) nevyhnutelnou formou selhání v součástech, které jsou odbavovací toky, jako jsou potrubí, vodní turbíny a vrtule. Je charakterizován rychlým zhoršováním povrchů materiálu způsobeného neustálým dopadem rázových vln a mikrojetů generovaných při kolapsu bublin. Přípravek svými funkcemi omezuje formy koroze u potrubních systémů – důlkovou, plošnou, bodovou (pitting), štěrbinovou, mezikrystalovou (vzniká při svařování). Řízení koroze je klíčové pro úspory nákladů a životnost zařízení. Implementace přípravku pro správu korozi může tyto úspory maximalizovat.

SOUHRNĚ - přípravek snižuje náklady na nákup a zejména likvidaci použitých kapalin (použité POUZE biodegradabilní látky - biodegradabilita je schopnost přirozeného rozkladu látek na přírodní prvky za působení světla, vzduchu, vlhkosti a mikroorganizmů):
- zajišťuje mnohem vyšší bezpečnost zaměstnanců díky použitým chemikáliím (nejsou nebezpečné výpary - jako u z kyseliny dusičné, kyseliny sírové nebo kyseliny fluorovodíkové apod.)
- šetří finanční prostředky za nákup a zejména likvidaci nebezpečných látek
- pasivace - tří druhů kovů (uhlíkové oceli, nerez oceli a slitiny hliníku)
- eloxování (anodizace) - tří druhů kovů (uhlíkové oceli, nerez oceli a slitiny hliníku - ELEKTROLITICKY)
- polymerace - tří druhů kovů (uhlíkové oceli, nerez oceli a slitiny hliníku)
- čištění povrchů - uzavřených potrubních systémů a tlakových kotlů (již nainstalovaných potrubních systémů a tlakových kotlů)
- optimalizuje alokaci zdrojů (šetří peníze) – časový souhrn několika operací (pasivace + anodizace, neboli eloxování + polymerace přípravkem, všech tří výše uvedených slitin kovů)
- přípravkem také provádíme – koordinaci atomů do síťové molekulární struktury, jde o polymerační funkci – neboli polymerační reakci (zasíťování povrchů kovů)
- přípravek je NEHOŘLAVÝ (nespadá do režimu ADR) - NIŽŽŠÍ NÁKLADY NA PŘEPRAVU!
 
Komplex účinných látek - zásadním způsobem odstraňuje oxidy hliníku ale také oxidy: FeO oxid železnatý - je pórovitý a tak podleptává stabilnější oxidy – oxid železitý Fe₂O₃ a oxid železnato-železitý Fe₃O₄, z uhlíkových a nerez ocelí, přičemž je zapotřebí v nižších koncentracích, než při použití např. kyseliny dusičné, kyseliny sírové nebo kyseliny fluorovodíkové.
 

Tzv. zelené inhibitory koroze jsou v současné době zřejmě nákladově nejefektivnějším způsobem (dle našeho cenového porovnání při nákupu látek a zejména náklady na jejich likvidaci, o nebezpečnosti nemluvě), pro mořenía pasivaci kovů a také cenově nejvýhodnější.

 

 

Průběžná pasivace karosérií naším přípravkem:  účinné látky - chelatační* a adsorpční látky*, synergenty, polymerační deriváty atd.:karoserie

- karoserie automobilů jsou nejčastěji vyrobeny z vysokopevnostní oceli, případně ze slitin hliníku
 
- jde o biodegradabilní látky a vysoce výkonné pasivátory ocelí a slitin hliníku – viz. náš přípravek

- přípravek je také anodizér - pro eloxování, dnes nepoužívaná technika společně s pasivací

- obsažené látky ovlivňují mechanické, bariérové a tepelné vlastnosti bio-napěťových polymerů

- čistič a chelatační látka* (také látka na biologickou korozi - biofilmy apod.)

- zelene inhibitory koroze (inhibitor je látka, která minimalizuje ztrátu kovu - viz. články Patentu)

- naše aktivní inhibitory obsahují povrchově aktivní látky, inhibitory kyselin atd.

- přípravek tvoří cheláty s kovovými ionty a tyto adsorbují na povrchu kovu a vytvářejí hydrofobní  fólii
 

 *Chelatace - je fyzikálně chemický proces, při němž se organické sloučeniny vážou na kovové kationty (například železo, hořčík, měď), chelatační proces je aktivován vodou. Jejich unikátní vlastnosti vycházejí ze schopnosti vázat ionty kovů do stabilních, kruhových struktur. Chelatační činidla, molekuly schopné vázat se na kovové ionty, fungují jako malé "kleště", které dokáží selektivně zachytávat a izolovat kovy, což umožňuje kontrolovat nežádoucí účinky koroze.

*Adsorpce je proces, při kterém se molekuly kapalin nebo rozpuštěných látek přichytávají na povrch pevných látek, který touto adsorpcí na molekulární úrovni chrání.

 

Využíváme synergie společného dopadu inhibitorů koroze, které spolupracují na podpoře jejich schopnosti brzdit korozi. Když jsou tyto inhibitory kombinovány, jejich dopad je robustnější (formou synergických efektů), než když se používá individuálně. Tento dopad spolupráce lze připsat mnoha způsobům, jak tyto inhibitory fungují, přičemž se vzájemně doplňují a podporují své kroky.
Inhibitor může být použit v synergii s jiným inhibitorem a tím bude dosaženo nezbytného inhibičního dopadu při menším počtu dávek. Tyto synergické mechanismy inhibice korozí vykazují inhibiční kombinace, s tvorbou vazeb mezi různými inhibitory, kooperativní a doplňkovou adsorpci a vzájemné interakce inhibitorů v hromadném roztoku.

Použité inhibitory koroze - tyto vytvářející film na površích kovů a působí tak, že tvoří ochrannou bariéru nebo blokující vrstvu vyrobenou z jiné látky než samotné inhibitory.
Přítomnost katodických inhibitorů působí jako bariéra, narušuje tok elektronů a nakonec snižuje celkovou korozi.
Anodická ochrana se naopak provádí, na povrchu adsorbování inhibitoru koroze a vytváří oxidový film na kovovém povrchu.
Přítomnost katodických inhibitorů působí jako bariéra, narušuje tok elektronů a nakonec snižuje celkovou korozi. Anodická ochrana se naopak provádí na povrchu adsorbování inhibitoru koroze a vytváří oxidový film na kovovém povrchu. Katodická ochrana je druh technologie elektrochemické ochrany, která se používá k prevenci koroze kovů. 

 

FOTO níže - příklad čištění tlakových nádob, kotlů a potrubí (tzv. PROPLACHEM - cca. 2 hod.). Pasivační / biocidní roztok je cirkulován systémem potrubí - např. ve farmaceutickém průmyslu naším přípravkem pro Pasivaci, eloxování, polymeraci a čištění. Pro uzavřené potrubní systémy, tlakové nádoby a kotle v energetice atd. Mnoho dalších možností použití, včetně čištění - MIC biologické koroze, pro uhlíkové a nerez oceli....(meat production, food / beverace, pharmaceucical, chemical industry...).

biopharmacie-passivace

Záznamy nebyly nalezeny...